Pasirodo, kad dar ne visi logopedai žino esant šią dieną... tačiau vis dažniau išgirstu klausimą: "Kodėl daugeliui profesijų (policininko, kunigo, slaugytojo, mokytojo, gydytojo ir kt.) paminėti skiriama tiek daug dėmesio, o štai logopedų tarsi „niekas nemato“?

Esame jaunos profesijos atstovai. Profesijos, kuri ilgus metus klaidžiojusi tarp medicinos ir ugdymo, ieškojusi sąsajų su kitais mokslais,  savo „autonomiškos profesijos keliu“ pasaulyje ėmė žingsniuoti tik 20 a. pradžioje. Nors pripažinta kaip atskira profesija ir mokslo sritis, logopedija neatsiejama nuo edukologijos, medicinos, psichologijos ir lingvistikos mokslų. Lyg ir nebeklausiame “kas mes?”, “kokios mūsų profesinės veiklos sritys ir ribos?”

Ugdydami vaikų kalbą, tampame ugdytojais, bendradarbiaujančiais su pedagogais… reabilitacijos specialistų komandose, taikome įvairias kalbėjimo ir kalbos terapijas, mokomės iš autoritetingų gydytojų – lygiuojamės į juos… siekiame priimti teisingus sprendimus ir išgirstame išmintingą psichologo patarimą... norėdami perprasti kalbos raidos ypatumus studijuojame psicholingvistiką, aiškinančią kalbos išmokimo subtilybes… prakalbiname mažą vaiką, mokinį mokome taisyklingai rašyti ar suaugusiajam padedame ištarti „prarastus“ žodžius. Tai įdomu, bet nelengva... Tenka pripažinti, kad kartais tampame „spalvas keičiančiais chameleonais“, kai dirbame skirtingose aplinkose... tačiau tikiuosi, kad net ir šioje įvairovėje liekame vieningais.

Nors ši diena, atverstame stalo kalendoriaus puslapyje, nėra pažymėta skambiu įrašu, žinokime, kad kovo 6-oji mūsų visų, Europos logopedų, diena. Šią dieną mini visos Europos logopedų profesinės asociacijos ir jų nariai. Su profesine švente!

JSN Solid is designed by JoomlaShine.com